Використання телефону в якості ключа від готельного номера створює деякі можливості – і головоломки


Маленькі пластикові ключі не зникнуть найближчим часом (можливо, вони й – не повинні), але у цифрових ключів безумовно є майбутнє для готелів.

Процес один і той самий. Кожен день в будь-якому куточку світу. Таксі з аеропорту в готель. Зіткнутися зі стійкою реєстрації. Пред’явити посвідчення особи і кредитну карту. Отримати ключ від номера. Якщо Вам пощастить, Ви отримаєте ключ від номера в стилі RFID, яким потрібно всього лише доторкнутися до замку. Але, швидше за все, у вас буде один з тих магнітних ключів, який потрібно правильно вставити – і майже ніколи не ясно, який бік який.

Ми всі бували там в якийсь момент. І ми всі будемо там знову.

А ось моя остання поїздка була іншою.

Готельні мережі вже деякий час експериментують з використанням смартфонів в якості ключів від номера. Хілтон і Старвуд – найвидатніші, а Хаятт грає з окремим додатком. Назви у всіх трохи різні: “Цифровий ключ”, “Безключовий доступ”, “Мобільна реєстрація”, але ідея, одна і та ж: ви використовуєте свій телефон, щоб відімкнути двері.

Я використовував систему Digital Key від Hilton у недавній сімейній поїздці в Бока-Ратон. І хоч я звик до танців з бубнами, в цей раз я був не надто в собі впевнений. Я зупинявся в багатьох готельних номерах, використовував багато ключів від номера. Чи виявиться це ще одним з тих випадків, в яких, ми робимо все більш складним, намагаючись впровадити в схему наші телефони? У певному сенсі, так. Але, щонайменше – в одному, це виявилося досить проривним.

Ось суть: з Hilton – там, де я зупинився, – мої враження від взаємодії, яке відбувається в їхньому власному додатку HH Honors. (Завантаження з Google Play або iOS App Store.) Коли прийде час заселення, Ви отримаєте можливість використовувати Цифровий ключ. Також, є можливість, при бронюванні вибрати точну кімнату (приємна функція), і це хороший шанс перевірити ще раз що ви отримаєте те, що вам потрібно – в моєму випадку в цій поїздці, це пара роздільних ліжок.

Ось тут-то і починається по-справжньому чарівна частина нашого експерименту. Оскільки я вже зареєструвався і вибрав номер, і я використовую свій телефон в якості ключа від своєї кімнати – немає необхідності заїжджаючи підходити на стійку реєстрації. Це досить приємна перевага, коли ви подорожуєте у справах, особливо якщо ви перебуваєте в готелі, який завжди робить копії всіх документів. Так, з огляду на те, що після полу дня подорожі я був з дружиною і дочками, тож пропустити чергові формальності, а йти прямо в кімнату, було справжньою знахідкою.

“Всього лише кілька натискань, щоб відкрити мою кімнату минаючи реєстрацію.”

Отже вже ви там, звичайно, вам доведеться відкрити двері. Тут все стає трохи складнішим. Чи ні. По-перше, Вам знадобиться Ваш телефон, так як це і є Ваш ключ. Це означає, що телефон повинен бути заряджений. І я був в небезпечній близькості від розряду телефону. Далі, Вам потрібно запустити додаток Hilton. У цей момент потрібно перебувати поруч з дверима, що має сенс по ряду причин. У додатку йдеться, що відстань повинна бути 5 футів (1,52 м), і це схоже досить точне значення. Минуло близько 10 секунд з того моменту, як я доторкнувся до кнопки “Touch to unlock” в додатку (я не подумав подивитися з’являється така кнопка у віджеті для головного екрану), до моменту, коли двері насправді відкрилися. Додаток дає вам вибір: залишити номер кімнати видимим в додатку або приховати його в цілях безпеки. А також, Ви можете привласнити своєму номеру будь-яке ім’я. Це так Smart!

В цілому, все працює як очікувалося. (І в мене була можливість спробувати це на всіх шляхах переміщення включаючи вхід до спортзалу.) Але після півдюжини разів туди й назад ви починаєте замислюватися, чи справді це найефективніший спосіб увійти в Вашу кімнату.

Итак:

  • В даний час ви можете використовувати цифровий ключ тільки на одному пристрої. Отже моїй дружині потрібно було б отримати фізичний ключ.
  • Одного разу я відправив її і дітей наверх, коли припарковував машину, і велів їй тримати телефон розблокованим, оскільки я використовую свій відбиток пальця для безпеки. Звичайно ж, коли я піднявся наверх, вони чекали мене, щоб знову розблокувати телефон. Упс.
  • 10 секунд – це не так багато часу, щоб чекати, поки двері відкриються, і в той же час, це приблизно на 9 секунд більше, ніж потрібно з фізичним ключем. Згодом це починає трохи дратувати.
  • Телефони набагато більше, ніж ключі від номерів, які зазвичай розміром з кредитну карту або брелок.
  • Ключ від номера на основі NFC може бути виконаний в забавній формі. І це можливість додати веселощів, фана.

Я дізнався кілька речей в цій поїздці. По-перше – моя дружина, як і раніше готова миритися з усіма, труднощами, які я створюю. По-друге, я моментально звик до пропуску черги на реєстрацію. З іншого боку, мені подобається коли в холі пропонують склянку соку або води, а іноді і келих шампанського, біля ліфта. Або, навіть в робочій поїздці, можливо, вийде зробити апгрейд броні. Або, може бути, хтось просто буде добрий до мене. Тому, можливо, мати справу з випадковою людиною не так уже й погано.

Отже поки, що використання мого телефону в якості ключа від номера було забавним експериментом. Я, ймовірно, зроблю це знову, якщо виникне така необхідність. (Ця опція ще досить обмежена, незалежно від того, яку мережу Ви використовуєте.) Але найближчим часом вона не замінить Вам старий добрий ключ від номера забезпечуючи швидкість і зручність.

Спочатку заміна існуючої технології неминуче незграбна – раніше нам видавали фізичні металеві ключі для готельних номерів, а коли карти з магнітною смугою вперше виходили в світ, вони були вибагливі, складні у використанні і схильні до поломок. Зараз магнітні картки-ключі є стандартом.

Ми знаходимося в перші дні використання телефонів і розумних годинників в якості заміни карт доступу. Вони можуть стати новим стандартом в найближчі роки, але поки ще належить виконати певну роботу.

Філ Нікінсон, Андроідцентралл.

Можливо Вам також сподобається

Немає коментарів

Ви можете залишити перший коментар.

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваше ім'я. Будь ласка, введіть правильну адресу електронної пошти. Будь ласка, введіть повідомлення.